Giriş Formu


Parolamı unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Makaleler

ANIT AĞAÇLAR VE KORUNMASI
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel'in "Anıt Ağaçlar ve Korunması" başlıklı yazısı...
 

Devamını oku...
 
“Sınai Mülkiyet Kanunu” ile Tasarım Hukukunda Yapılan Değişiklikler


Sınai Mülkiyet Kanunu 6 Nisan 2016 tarihinde TBMM’ne sunulmuş, komisyondan geçmiş ve TBMM’de kabul edilmiştir.
Devamını oku...
 
Türkiye’de Franchising Sistemi Ve Markalaşma
http://www.gaziantepmarka.com/images//ufradd.jpgFranchising sistemi, yatırımcıya, marka sahibinin yıllarca kurumsallaşmak için çalıştığı bilgi birikimini kullanarak bulunduğu bölgede fırsat eşitliği yaratarak, yatırımcının ciddi bir yatırım yapmada bilgi birikimini kullanarak bir iş sahibi olmasını sağlamaktır.
Devamını oku...
 

Anasayfa
Dünyaya Şerbeti Tanıtıyor
http://www.gaziantepmarka.com/images//serbett.jpgUnutulmaya yüz tutmuş şerbetçilik mesleğini Halil Gezer internet aracılığıyla dünyaya tanıtmaya çalışıyor.

Gaziantep’te meyan şerbeti satıcılığı yapan Halil Gezer, unutulmaya yüz tutmuş meslekler arasında bulunan ‘şerbetçilik’ mesleğini kurduğu internet sitesi yoluyla dünyaya tanıtıyor. 6. kuşak şerbetçi olan Gezer, birçok mesleğin teknolojiye yenik düştüğü günümüzde mesleğinin unutulmaması için çağa ayak uydurmaya çalışıyor.

Şerbetçi Gezer, kendine ait bir internet sitesi kurarak satışları sosyal medya üzerinden yapıyor. Türkiye’nin bir çok ilinden kendisine internet aracılığıyla sosyal medya üzerinden ulaşıldığını ve mesaj atıldığını belirten Gezer, sipariş isteyenlerin yanı sıra sebil yapmak isteyenlerin de internet yoluyla kendine ulaştığını söyledi.
Sebil kültürünün Gaziantep bölgesine ait bir gelenek olduğunu ve hayır yapmak isteyen kişilerin kendisine internet yoluyla ulaştığını söyleyen Gezer, bu şekilde kendisine ulaşan kişiler adına şerbet dağıtımı yaptığını belirtti.

Mesleğinin son ustalarından olduğunu vurgulayan Gezer, bu işle para kazanılabileceğini göstermek ve mesleğin bir sonraki kuşağa aktarmak için bu yolu denediğini ifade etti. Gaziantep’te 6. kuşak şerbetçi olduğunu belirten Halil Gezer, “İnternetten satışımız var. İnternetten sipariş geldiği zaman hemen buradan hazırlayıp gönderiyoruz. Buradan internet yoluyla sebil yapmamızı isteyenlerde oluyor. Sebil de yapıyoruz. Türkiye’nin birçok ilinde müşterilerimiz var. Arayıp sipariş veriyor veya sebil yapmamızı istiyor. Biz de siparişlerini gönderiyoruz ve sebillerini onların adına yapıyoruz. Çağa ayak uyduramazsan çok geri kalıyorsun. Teknolojinin nimetlerinden faydalanmak lazım. Faydalanmazsan olmuyor. Dede mesleğini bu şekilde yaşatmaya çalışıyorum. İnternet yoluyla satışlar çok iyi, memnunum" dedi. Gezer, şerbetin nasıl yapıldığını da anlatarak, "Meyan kökünü sabah saat 04.00’te ıslarız. 1 saat sonra tekneye alırız ve yaklaşık 3 saat sonra meyan şerbeti hazır bir duruma gelir” dedi.

 
< Önceki   Sonraki >

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı Çıktı

 

 

Anket

Markayı Hangi Sektörlerde Tercihiniz Ediyorsunuz?
 

Flaş Haber

Gaziantep mutfağı dünyanın 8. mutfağı olarak Tescillendi
"İstanbul, Gaziantep Lezzetleriyle Buluşuyor" etkinliğinde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, "Gaziantep mutfağı dünyanın 8. mutfağı olarak tescillendi" dedi.

Devamını oku...
 
Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 50 Üniversitesi Açıklandı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nda, Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 sonuçlarını açıkladı. Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.

Devamını oku...
 
Gaziantep’in temmuz ayı ihracatı Düştü

Gaziantep’ten temmuz ayında gerçekleştirilen ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 düştü. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, temmuz ayı ihracat verilerine ilişkin yaptığı açıklamada, ihracatın temmuz ayında çok sert düştüğünü belirtti.


Devamını oku...